PERU CAJAMARCA

Fiyat:
570,00 TL
Aynı Gün Kargo

CAFE PERU SHB G1

Ülke:PERU
Bölge:San Ignacio, Cajamarca
Sınıflandırma:SHB G1
İşlem:Washed
Tür:Coffea arabica
Çeşit:Bourbon, Catimor, Catuai, Caturra, Typica
Rakım:1380-1800 m
Hasat Dönemi:Nisan-Eylül
Tadım Notaları:Kuru Üzüm, Karamel, Mürdüm Erik
Asidite:Canlı
Gövde:Orta

ÜRÜN BİLGİSİ:1700'lü yıllarda kahve üretimine başlamasına rağmen uzunca bir süre Peru'nun ürettiği kahveler yalnızca iç piyasalarında tüketilir. 1800'lerin sonunda Endonezya'da yaprak küfünün arabica ağaçlarında yayılmasıyla kahve bitkileri hasar görür, kahve üretimi azalır. Avrupa pazarının talebi karşılanmamasıyla diğer üretici ülkeler arasında bir arayışa girilir ve Peru kahvesi keşfedilir! Bugün Dünya'da önde gelen arabica kahve ihracatçı ülkelerindendir. Peru'da kahve üreticileri genellikle küçük çiftliklere sahiptir ve bir kooperatifin üyesidir.
 
Peru'nun Cajamarca bölgesinden gelen kahve çekirdeklerimiz, 1300 metreden yüksek rakımlarda yetişir ve bu sayede "Strictly Hard Bean" anlamına gelen "SHB" sınıflandırmasına sahip olur. Buna ek olarak, Grade 1 sınıflandırmasına sahiptir. Kompleks, aromatik, üstün kaliteli çekirdeklerden oluşan bir üründür.
 
Kahve zevkini "yumuşak içimli" olarak tanımlayanlara en kısa zamanda Peru filtre kahve denemelerini tavsiye ederiz. Favorileriniz arasında yerini alacak.
Diğer Özellikler
Stok KoduKNT007
MarkaKURUKAHVECİ NURİ TOPLAR
Stok DurumuVar
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.